UA EN RU

01

Про автора

Віталія Цалікова

Дніпро, Україна

Віталій - приголомшлива особистість, автор мото та джип подорожей загальний пробіг яких перевалив за півмільйона кілометрів, закоханий в мандри, мотоцикли і гори. Маючи за плечима досвід піших високогірних походів в Гімалаях, він став першовідкривачем, який провів групу перших в світі мотоциклістів до королівства Мустанг через Гімалайський хребет з підйомом на Тибетське плато до кордону з Китаєм при повній відсутності доріг. Це була група мандрівників з України, в наступні роки Віталій провів вперше в світі мотоциклістів у Королівство Мустанг з Казахстану, Росії та Азербайджану. І до сих пір цей маршрут залишається вкрай малолюдним, що надає йому первісну чистоту, якої позбавлені більшість місць на нашій планеті. Віталій також брав участь в неймовірній пригоді - навколосвітньому плаванні на човні "Русич", точної копії парусника вікінгів і древніх слов'ян X-XII століть. Ця експедиція була визнана «кращим екстремальним проектом» колишнього СНД. Телефонуйте автору туру +380 67 453 01 48 та погнали за пригодами з #MotoPilgrims!

 

Опис туру

Старт и финиш в Катманду, Непал

Протяжність 1000+ км/ 17 днів

Асфальт, гори та бездоріжжя

Джип супроводу Toyota Land Cruiser або подібний

Ендуро-мотоцикл Honda CRF250L або подібний

Непал, Гімалаї, Тибетське королівство Мустанг

Читати більше

Муктінатх

священна долина для індуїстів і буддистів з великою кількістю монастирів

Покхара

Тропычне місто на озері Пхева, з міста відкривається мальовничий вид на Великий Гімалайський Хребет з восьмитисячними вершинами

Дхаулагірі

є сьомим за висотою восьмитисячником світу, 8167м.

Катманду

столиця і найбільше місто Непалу

Аннапурна

гірський масив в Гімалаях з головною вершиною Аннапурна I заввишки 8091м.

Ло Мантанг

столиця королівства, древнє місто на тібетському нагір'ї, оточене глиняними стінами, на висоті 3800 м, засноване в 1380 році

Тибетське нагір'я

найбільше за площею (близько 2,5 млн км²) і найвище (середня висота 4877 м) нагір'я світу

02

Вартість

$4950

Вартість
туру

01

Найбільш розширена з існуючих програма: 17 днів (12 їздових днів на мото)

02

Гід, автор туру, розмовляє українською, англійською та російською мовами

03

Непальський супроводжуючий гід - тибетський чернець Кхьенце Лама Phuntsok Gurung

04

Мотоцикли Honda CRF - 250 L інжекторні (на 12 днів) або подібні до них, запасний мотоцикл

05

Джип супроводу з водієм, який везе багаж, запчастини, паливо (12 днів)

06

Експедиційна підготовка і обслуговування мототехніки, механік і підмінний водій

07

Екскурсії за програмою в Катманду і Ло Мантанг, Покхара і Муктінатх

08

Купання в природних цілющих гарячих джерелах в поселенні Татопани

09

Фото-відео зйомка кращих моментів по маршруту

010

Усі дозволи, включаючи відвідування королівства Мустанг вартістю $550

011

4 ночі в Ло Мантанзі в шикарному Королівському Палаці, в готелі найвищого рівня в усьому Мустангу, зі сніданками

012

Проживання в Катманду і Покхарі в двомісних номерах зі сніданками

013

Усі трансфери за програмою, внутрішній переліт Покхара - Катманду, дорожні податки і збори

014

Залежно від погодних та інших форс-мажорних обставин можливі зміни в програмі мототуру

Додатково необхідно врахувати:

  • Міжнародний переліт до Непалу і назад (приблизно 600$)
  • Віза до Непалу у розмірі 50$, оплачується в аеропорту
  • Застава, яка повертається, за збереження мотоцикла $500
  • Харчування, окрім сніданків в готелях ($20-30 в день)
  • По $200 чайових 4-м супроводжуючим непальцям ($800 з групи)
  • Особисті витрати, додаткові розваги

03

Програма туру

1

День

2

День

3

День

4

День

5

День

6

День

7

День

8

День

9

День

10

День

11

День

12

День

13

День

14

День

15

День

16

День

17

День

Приліт до Катманду, в аеропорту зустрічатиме гід Віталій Цаліков. 

Трансфер через Катманду до готелю в знаменитому туристичному районі Тамель. 

Вільний вечір, акліматизація, ночівля в готелі.

Екскурсійний день по Катманду. На мікроавтобусі відвідаємо основні пам'ятки - храмовый комплекс Пашупати (кремація), велична ступа Боднатх, ступа Сваямбунатх (мавпячий храм), золоті Будди. 

Ввечері знайомство з мотоциклами і супроводжуючими непальцями. Прогулянки по Тамелю і шопінг перед стартом. Оформлення і отримання пермітів.

Катманду 1400м - Покхара 800м. Весь день асфальт. Рано вранці старт на мотоциклах. Проїдемо через неймовірний і екстремальний трафік Катманду з масою вантажівок і автобусів.

І далі з перевалу велетенським гірським серпантином  з тисячею поворотів. Весь день їхатимемо найкрасивішими зеленими передгір'ями  Гімалаїв. Побачимо безліч непальських селищ і красиві гірські річки. Увечері досягнемо тропічної найкрасивішої Покхары.

З якою вже при відповідній погоді відкриватиметься приголомшливий панорамний вид на величний Гімалайський хребет. Вечір в Покхарі на березі озера Фева в дуже колоритному туристичному районі. Популярному ще з часів хіппі і який зберіг досі цей дух. Ніч в готелі.

Покхара 800м - Сарангкот 1500 м - Татопани - 1200 м. Пів дня асфальт, далі грунтовка гірська з множиною каменів, бруду і пилу та інших цікавих моментів Гімалайських доріг. 

З Покхари піднімемося вже вужчими гірськими серпантинами до місцевої вершини Сарангкот. З якою при відповідній погоді відкриється ще більш вражаючий  вид на Гімалайський хребет і долину. І далі будемо на мотоциклах котитися насолоджуючись вже менш завантаженими транспортом мальовничими дорогами Гімалайських передгір’їв і селищ. У одному з селищ відвідаємо найдовший в Непалі і один з найдовших у світі підвісних пішохідних мостів. І не просто пройдемося пішки, а для більш незабутніх вражень проїдемо прямо на мотоциклі.

Далі ще мальовничі види шляху і наш шлях  асфальтом закінчується. І почнеться вже цікавіша дорога - грунтова. Уздовж бурхливої річки Кали Гандаки по найкрасивішій гірській тропічній ущелині. Починаємо вже занурюватися в Гімалайський хребет перпендикулярно його осі.

Увечері привал в гірському селищі і купання в приємних гарячих джерелах на березі річки. Ніч в гестхаусі під шум гірської річки.

Татопани 1200 м - підніжжя восьмитисячника Даулагірі 816 7м - Кагбені 2800 м. Кам'яні гірські грунтовки. Дуже дуже насичений враженнями день. З ранку в красі ущелини при відповідній погоді відкриється вид на семитисячник Нілгірі. На протязі шляху цього дня ми бачитимемо вершини Нілгірі з трьох сторін все ближче і проїздитимемо дуже близько біля підніжжя цієї снігової королеви. Наша дорога далі ущелиною  відкриє нам масу приголомшливих видів і незабутніх вражень.

Адже ми перетнемо Гімалайський хребет! Екстремальна гірська грунтовка, бездоріжжя і броди. Запаморочливі  види, гарантовані - водоспади, у тому числі величезний Рупсі Чаара, різноманітність природи, ущелини і грандіозна краса восьмитисячників Дхаулагірі  і Аннапурни. Дхаулагірі буде ну дуже близько до нас. Привал на видовій точці з приголомшливим оглядом Дхаулагірі і його льодовика. Грандіозна річка Калі Гандаки увесь час з нами. Споглядання так близько її величність восьмитисячної снігової королеви Дхаулагірі просто захоплює дух.

Перетинаємо Головний Гімалайський хребет по найглибшій у світі ущелині у вигляді величезної долини! Глибина близько 6 кілометрів відносно вершин сусідніх восьмитисячників. І проїдемо прямо біля підніжжя Дхаулагірі! До підніжжя гори можна дістати рукою в прямому сенсі слова! Відкривається красиве розширення долини Калі Гандаки з фантастичними пейзажами! Місцями дорога відсутня, їдемо прямо дном долини, перетинаючи багато рукавів річки вбрід. Дхаулагірі протягом дня відкривається з трьох сторін. Семитисячник Нілгірі також буде прямо перед нами. Селища, будови та люди набувають вигляду тибетських. Основна частина Гімалайського хребта залишається позаду. Природа повністю змінюється - починається Тибетське нагір'я! Фото і відеокамери знімають не зупиняючись.

Досягаємо мальовничого тибетського селища Кагбені де нас вже буде зустрічати монах тибетського буддизму з Ло Мантанга - Пунчок, Кхьенце Лама. Чудова та унікальна людина. Такі зустрічі бувають раз у житті і далеко не у всіх. Просто промінь сонця. І Пунчок буде супроводжувати нас всі наступні дні по всьому Мустангу. Вечір у спілкуванні з ченцем Пунчоком. Ніч в гестхаусі під тишу Тибетського нагір'я.

 

Кагбені - 2800 м - підйом до притулку на початку стежки на перевал Торангла до 4500 м - спуск до храмового комплексу Муктінатх  - 3800 м. Екстремальні кам'яні гірські грунтовки. І знову день переповнений враженнями від величних Гімалаїв. Основний Гімалайський хребет вже позаду. Але види гігантів Дхаулагірі і Нілгірі ще крутіше захоплюють дух.

Уранці піший похід вже в компанії з Пунчоком вуличками Тибетського Кагбені. Побуваємо в монастирі, в стародавній частині селища і відмітимо перміти  (перепустки) про в'їзд до Мустангу.

Далі наша група на мотоциклах набиратиме висоту марсіанськими пейзажами вгору до Муктінатху і вище. Тибетські пейзажі навкруги виглядають неземними. Загалом запаморочливі види знову гарантовані! Нам відкриється найкрасивіший вид на велетенську улоговину - піший перевал Торонг Ла 5450 м. Піднімемося мотоциклами до початку стежки на перевал до висоти 4300-4500 м. І зробимо привал на чай з приголомшливої видової точки на Гімалаї. На спуску в Муктінатх буде екстремальний ендуро шлях кам'яними крутими пішими стежками з перетином дуже екстремального пішохідного мосту над великою і глибокою ущелиною. Незабутні враження цього дня гарантовані.

Увечері привал в приємному, як вдома, гестхаусі у прекрасних друзів, знаменитих осіб Майтреї та Ніри. Вид на Гімалаї з готелю - прекрасний. Вечірнє спілкування до глибокої ночі під зоряним небом Гімалаїв в компанії приголомшливих людей - Пунчока, Ніри і Майтреї. Ніч в гестхаусі.

 

 

Муктінатх 3800м - перевали 4000м - Гамі 3500м. Екстремальні кам'яні гірські грунтовки. Повний вперед в Мустанг з нашим другом Пунчоком!

Починаємо рухатися територією королівства Мустанг і по Тибетському нагір'ю! Дорога складна - круті підйоми і спуски, обриви, кам'янисті осипи. Місцями кам'яна гірська дорога дуже і дуже екстремальна! Мотоцикли та наїзники навантажені максимально. Природа і види знову дуже змінюються і захоплюють дух!

Також зустрічаються явні ознаки стародавнього океанського дна. Можна знайти скам'янілих молюсків (віком всього лише 100 млн років). З перевалів у нас буде надзвичайно приголомшливі панорамні огляди Гімалаїв і Тибетського нагір'я королівства Мустанг. Масштаб і величність неземних пейзажів переповнюють свідомість.

Враження просто зашкалюють. Неможливо описати словами. Це треба пережити. Це вже дуже дикий край, цивілізація залишилася позаду. Увечері робимо привал в Тибетському селищі Гамі в самому кращому гестхаусі. З видовою точкою з даху готелю на нові пейзажі Гімалаїв. Вечеря з місцевими вже знайомими гідові жителями в древньому Тибетському будинку з антикварною крамницею. Дихання Тибетського краю відчувається і бачиться у всьому. Ніч в гестхаусі.

 

Гамі 3500 м - перевали 4000 м. - Царанг 3600 м. - Ло Мантанг 3800 м. Екстремальні кам'яні гірські грунтовки. Цей день ще більше наповнений надзвичайними приголомшливими враженнями. У тому числі кульмінаційними! Місця зустрічаються ще більше дикі. Види з перевалів просто фантастичні і захоплюють дух повністю.

Прадавні монастирі Тибетського буддизму, ченці дорослі і зовсім юні, місцеві жителі, прадавній королівський палац з найунікальнішими реліквіями, тибетські святині, найдовша буддистська молитовна стіна, неймовірно древні і чарівливі ступи. Усе це і багато що інше просто відносить нашу свідомість в інший вимір. А види гір на нашому шляху просто інопланетні. Кожен камінь на нашому шляху здається живим і дихаючим неймовірною і унікальною історією цього краю...

І ось вона кульмінація цього дня нашого мото паломництва - перевал Вітряний 4000 м. з магічним видом на місто Ло Мантанг і Тибет. Справжній незайманий Тибет. І на горизонті вже Тибетське плато. Гімалайський хребе твже далеко позаду. Попереду тільки Тибет і небо. Види залишаються у пам’яті назавжди. І ми на мотоциклах в'їжджаємо в Ло Мантанг.

Пунчок з нами поруч у цей момент і вітає нас на своїй батьківщині. Мета досягнута. Мотопілігрими в Ло Мантанзі. Ніч в шикарному королівському палаці, готелі найвищого рівня в Ло Мантанзі і усьому Мустанзі. Повний релакс і відпочинок.

 

Ло Мантанг - 3800 м. над рівнем моря. Піший день екскурсій унікальним Ло Мантангом. І день відпочинку для наших сталевих коней. Відвідаємо у супроводі Пунчока його рідний монастир і інші монастирі тибетського буддизму в Ло Мантанзі.

Це приголомшливий момент і враження на все життя. Справжні незаймані монастирі Тибетського буддизму. Які відносять нас на багато століть назад, в глибини всесвіту і нашої свідомості. Екскурсії вулицями Ло Мантангу серед життя і побуту тибетців.

Вечір та вечеря в компанії Пунчока і місцевих тибетських жителів. Можливість придбати унікальні тибетські речі, амулети, ліки і тому подібне. Як і всі попередні дні фото і відеокамери завантажені максимально унікальними кадрами зйомки.

Ло Мантанг 3800 - Тибетське плато близько 5000м, кордон Непалу з Китаєм - селище Чосер - Ло Мантанг 3800 м. Екстремальні кам'яні гірські грунтовки. Мото Пілігрими знову сідлають сталевих коней і прямують до найдальшої  і найвищої точки нашого мото паломництва - Тибетське плато. З Ло Мантангу найкрасивішою долиню з неземними пейзажами ми піднімемося вгору ще на кілометр. Перед виїздом на плато види з серпантину просто гігантського масштабу на Гімалаї і Тибетський край. Огляд хребта - декілька сотень кілометрів. Хочеться просто зупинити час і споглядати цю божественну картину.

І ось кульмінаційний момент - ми на Тибетському плато. Далі тільки небо і всесвіт... види - просто фантастичні. Стан свідомості - словами не висловити. Просто відчувається подих планети і світу... в минулому, сьогоденні і майбутньому...

І в такому місці та при таких враженнях наш друг Пунчок зробить древній тибетський обряд. І ми візьмемо участь в цьому містичному обряді. Враження на все життя знову гарантовані. Гімалаї і цей Тибетський край назавжди залишаться з нами.

На зворотному шляху відвідаємо селище Чосер з монастирем і школою молодих ченців. І піднімемося в прадавній рукотворний багатоповерховий комплекс печер віком 2800 років! Вечір в Ломантанзі. Ніч в шикарному королівському палаці, готелі найвищого рівня в Ломантангу  і всьому Мустангу. Повний релакс і відпочинок.

Ло Мантанг 3800 м. - табір пастухів яків 4300 м. - Небесне поховання - руїни старого замку - 4500 м. - Ло Мантанг 3800 м. Екстремальні кам'яні гірські грунтовки. Ще один день життя ми проведемо в цьому унікальному і неповторному краї в сідлі наших сталевих коней. І відвідаємо приголомшливо цікаве місце - табір пастухів яків.

Шлях до табору дуже пересіченою дикою гірською місцевістю. Ознаки цивілізації ще більше розчиняються там де живуть яки. Ми потрапимо в унікальне місце. Будемо контактувати дуже близько з яками, з цими великими віковими трудівниками високогірного краю. І спілкуватися з сім'єю пастухів. Побуваємо в наметі де проходить все життя цих надзвичайно загартованих людей. Які живуть в таких найсуворіших умовах побуту, клімату і праці, але при цьому з щирою посмішкою на обличчі. І завжди раді таким рідкісним дивакав мандрівникам, які до них добираються. Ми зробимо привал прямо всередині намету, житла цих пастухів. Пунчок допоможе нам спілкуватися з ними тибетською мовою. І нас пригостять справжнім тибетським чаєм, молочними продуктами та м'ясом яка.

І при сильному везінні можна ще обзавестися унікальними і неповторними подарунками з табору пастухів яків.

Ло Мантанг 3800 м. - первали 4000 м. - Муктінатх 3800 м. Екстремальні кам'яні гірські грунтовки. Мото Пілігрими залишають приголомшливий край. Прощання з нашим другом Пунчоком. Від нього не хочеться їхати, він дуже світла, добра, містична і благодатна людина, чернець і лама.

Повертаємося назад тим  же шляхом. Але види і враження нові - так тепер ми споглядаємо очима те, що до цього залишалося у нас за спинами. І в різний час при різній освітленості сонця Гімалаї дарують різні картини. На перевалах робимо зупинки для споглядання його величності Гімалаїв. Природа цього краю продовжує нам дарувати картини найкращого  художника - природи.

До вечора приїдемо в уже нам знайомий і улюблений домашній гестхауз наших друзів Майтреї і Ніри в Муктінатх. Вечір в спілкуванні з друзями про все пройдене і пережите. Ніч в гестхаусі.

Муктінатх 3800 м. - масив Дхаулагірі - Калопані 2300 м. Кам'яні гірські грунтовки. З ранку відвідаємо знаменитий комплекс містичний Муктінатх. І пройдемо під 108 святими джерелами. Також побуваємо біля величезної статуї Будди, який споглядає світ, людей і Гімалаї. Види знову чудові.

І знову в дорогу перетинати Гімалайський хребет. Знову величезне розмаїття природи - від пустельного інопланетного пейзажу високогір'я Тибетського краю до хвойних лісів передгір'їв Гімалаїв з південного боку хребта. Частину шляху проїдемо новою дорогою автентичними не туристичними селищами і хвойними лісами з новими видами красот цих гір і перетинаючи на мотоциклах пішохідні мости над уже добре нам знайомою річкою Калі Гандаки. І ввечері привал в селищі з якого відкривається приголомшливий вид двох Гімалайських восьмитисячних  королев - Дхаулагірі 8167 м. І Аннапурна 8091 м.

Вечірні види цих вершин знову нас вражають в саме серце. Ніч в гестхаусі.

Калопані 2300 м. - Покхара 800 м. Грунтовка/асфальт. Останній день мото паломників на сталевих конях. І знову з ранку божественні види цих скам'янілих богинь - Дхаулагірі і Аннапурна. З даху готелю знову не хочеться йти від споглядання картин Реріха наживо.

Спускаємося зі схилів основного Гімалайського хребта вниз в тропічні передгір'я. Друга половина дня вже асфальтом приведе нас в Покхару мальовничою дорогою. Мото фініш. Шалено приголомшливий свідомість, душу і серце момент. Мото паломництво в одне з найбільш унікальних і неповторних місць нашої планети закінчилося.

Розлучаємося з прекрасними і вірними сталевими кіньми, нашими мотоциклами. Адже ці механічні організми допомогли нам відвідати такий край і пережили разом з нами стільки всього. Ми придбали незабутні враження на все життя. Вечір в Покхарі і прощальна вечеря з нашими супроводжуючими непальцями, які були весь час з нами поруч і багато допомагали нам. Ніч в готелі.

Вільний день релаксу та відпочинку в приємному тропічному Покхарі. Або запасний день перший. Так як гори є гори. Ми їдемо найскладнішими гірськими краями  і можлива затримка в горах через зсуви, обвали, непрохідні броди, відсутність дороги і т.п. і т.д. І якщо погода дозволить - то знову захоплюємось панорамним видом на його величність Гімалайський хребет. В рамках програми відвідаємо відмінний і дуже цікавий гірський музей. Присвячений Гімалаям, їх народам, культурі, природі і їх підкорювачам - альпіністам.

Також можна додатково політати на параплані, мотодельтаплані і малому літаку над Покхара і ближче до Гімалайського хребту. Це нові відчуття після пережитого на колесах. Вечір на березі озера. Ніч в готелі.

Переліт Покхара - Катманду. Або запасний другий день. Нові види та захоплюючі враження від польоту на маленькому місцевому літаку. Політ вздовж Гімалайського хребта.

У Катманду у нас залишиться час теж на додаткові розваги за допомогою в організації - як то політ до Евересту, стрибок банджі другий за висотою в світі і т.п. Або, це частіше вибирають вже наповнені по вінця супер враженнями учасники, шопінг сувенірними магазинами Тамела.  Вечір в Тамелі. Ніч в готелі.

Виліт додому. Ви це зробили. Частинку Гімалаїв і Тибету ви забираєте назавжди з собою у вашій свідомості, душі і серці ...

HONDA CRF 250 L

05

Останні публікації

Вступне слово від авторів пригодницьких мото турів

Вступне слово від авторів пригодницьких мото турів

01 Про автора Віталія Цалікова Дніпро, Україна Читати…

“Шляхами війни”: серія військово-історичних турів післявоєнною Україною

“Шляхами війни”: серія військово-історичних турів післявоєнною Україною

01 Про автора Віталія Цалікова Дніпро, Україна Читати…

Iнтерактивна карту світу для планування подорожей за кордон під час пандемії COVID-19

Iнтерактивна карту світу для планування подорожей за кордон під час пандемії COVID-19

01 Про автора Віталія Цалікова Дніпро, Україна Читати…

Мото екіпірування та туристичне спорядження

Moto Pilgrims Adventours