UA EN RU

01

Про автора

Віталія Цалікова

Дніпро, Україна

Віталій - приголомшлива особистість, автор мото та джип подорожей загальний пробіг яких перевалив за півмільйона кілометрів, закоханий в мандри, мотоцикли і гори. Маючи за плечима досвід піших високогірних походів в Гімалаях, він став першовідкривачем, який провів групу перших в світі мотоциклістів до королівства Мустанг через Гімалайський хребет з підйомом на Тибетське плато до кордону з Китаєм при повній відсутності доріг. Це була група мандрівників з України, в наступні роки Віталій провів вперше в світі мотоциклістів у Королівство Мустанг з Казахстану, Росії та Азербайджану. І до сих пір цей маршрут залишається вкрай малолюдним, що надає йому первісну чистоту, якої позбавлені більшість місць на нашій планеті. Віталій також брав участь в неймовірній пригоді - навколосвітньому плаванні на човні "Русич", точної копії парусника вікінгів і древніх слов'ян X-XII століть. Ця експедиція була визнана «кращим екстремальним проектом» колишнього СНД. Телефонуйте автору туру +380 67 453 01 48 та погнали за пригодами з #MotoPilgrims!

 

Опис туру

Старт и финиш в Катманду, Непал

Протяжність 1000+ км/ 17 днів

Асфальт, гори та бездоріжжя

Джип супроводу Toyota Land Cruiser або подібний

Ендуро-мотоцикл Honda CRF250L або подібний

Непал, Гімалаї, Тибетське королівство Мустанг

Читати більше

Муктінатх

священна долина для індуїстів і буддистів з великою кількістю монастирів

Покхара

Тропычне місто на озері Пхева, з міста відкривається мальовничий вид на Великий Гімалайський Хребет з восьмитисячними вершинами

Дхаулагірі

є сьомим за висотою восьмитисячником світу, 8167м.

Катманду

столиця і найбільше місто Непалу

Аннапурна

гірський масив в Гімалаях з головною вершиною Аннапурна I заввишки 8091м.

Ло Мантанг

столиця королівства, древнє місто на тібетському нагір'ї, оточене глиняними стінами, на висоті 3800 м, засноване в 1380 році

Тибетське нагір'я

найбільше за площею (близько 2,5 млн км²) і найвище (середня висота 4877 м) нагір'я світу

02

Вартість

$4950

Вартість
туру

01

Найбільш розширена з існуючих програма: 17 днів (12 їздових днів на мото)

02

Гід, автор туру, розмовляє українською, англійською та російською мовами

03

Непальський супроводжуючий гід - тибетський чернець Кхьенце Лама Phuntsok Gurung

04

Мотоцикли Honda CRF - 250 L інжекторні (на 12 днів) або подібні до них, запасний мотоцикл

05

Джип супроводу з водієм, який везе багаж, запчастини, паливо (12 днів)

06

Експедиційна підготовка і обслуговування мототехніки, механік і підмінний водій

07

Екскурсії за програмою в Катманду і Ло Мантанг, Покхара і Муктінатх

08

Купання в природних цілющих гарячих джерелах в поселенні Татопани

09

Фото-відео зйомка кращих моментів по маршруту

010

Усі дозволи, включаючи відвідування королівства Мустанг вартістю $550

011

4 ночі в Ло Мантанзі в шикарному Королівському Палаці, в готелі найвищого рівня в усьому Мустангу, зі сніданками

012

Проживання в Катманду і Покхарі в двомісних номерах зі сніданками

013

Усі трансфери за програмою, внутрішній переліт Покхара - Катманду, дорожні податки і збори

014

Залежно від погодних та інших форс-мажорних обставин можливі зміни в програмі мототуру

Додатково необхідно врахувати:

  • Міжнародний переліт до Непалу і назад (приблизно 600$)
  • Віза до Непалу у розмірі 50$, оплачується в аеропорту
  • Застава, яка повертається, за збереження мотоцикла $500
  • Харчування, окрім сніданків в готелях ($20-30 в день)
  • По $200 чайових 4-м супроводжуючим непальцям ($800 з групи)
  • Особисті витрати, додаткові розваги

03

Програма туру

1

День

2

День

3

День

4

День

5

День

6

День

7

День

8

День

9

День

10

День

11

День

12

День

13

День

14

День

15

День

16

День

17

День

Приліт до Катманду, в аеропорту зустрічатиме гід Віталій Цаліков. 

Трансфер через Катманду до готелю в знаменитому туристичному районі Тамель. 

Вільний вечір, акліматизація, ночівля в готелі.

Екскурсійний день по Катманду. На мікроавтобусі відвідаємо основні пам'ятки - храмовый комплекс Пашупати (кремація), велична ступа Боднатх, ступа Сваямбунатх (мавпячий храм), золоті Будди. 

Ввечері знайомство з мотоциклами і супроводжуючими непальцями. Прогулянки по Тамелю і шопінг перед стартом. Оформлення і отримання пермітів.

Катманду 1400м - Покхара 800м. Весь день асфальт. Рано вранці старт на мотоциклах. Проїдемо через неймовірний і екстремальний трафік Катманду з масою вантажівок і автобусів.

І далі з перевалу велетенським гірським серпантином  з тисячею поворотів. Весь день їхатимемо найкрасивішими зеленими передгір'ями  Гімалаїв. Побачимо безліч непальських селищ і красиві гірські річки. Увечері досягнемо тропічної найкрасивішої Покхары.

З якою вже при відповідній погоді відкриватиметься приголомшливий панорамний вид на величний Гімалайський хребет. Вечір в Покхарі на березі озера Фева в дуже колоритному туристичному районі. Популярному ще з часів хіппі і який зберіг досі цей дух. Ніч в готелі.

Покхара 800м - Сарангкот 1500 м - Татопани - 1200 м. Пів дня асфальт, далі грунтовка гірська з множиною каменів, бруду і пилу та інших цікавих моментів Гімалайських доріг. 

З Покхари піднімемося вже вужчими гірськими серпантинами до місцевої вершини Сарангкот. З якою при відповідній погоді відкриється ще більш вражаючий  вид на Гімалайський хребет і долину. І далі будемо на мотоциклах котитися насолоджуючись вже менш завантаженими транспортом мальовничими дорогами Гімалайських передгір’їв і селищ. У одному з селищ відвідаємо найдовший в Непалі і один з найдовших у світі підвісних пішохідних мостів. І не просто пройдемося пішки, а для більш незабутніх вражень проїдемо прямо на мотоциклі.

Далі ще мальовничі види шляху і наш шлях  асфальтом закінчується. І почнеться вже цікавіша дорога - грунтова. Уздовж бурхливої річки Кали Гандаки по найкрасивішій гірській тропічній ущелині. Починаємо вже занурюватися в Гімалайський хребет перпендикулярно його осі.

Увечері привал в гірському селищі і купання в приємних гарячих джерелах на березі річки. Ніч в гестхаусі під шум гірської річки.

Татопани 1200 м - підніжжя восьмитисячника Даулагірі 816 7м - Кагбені 2800 м. Кам'яні гірські грунтовки. Дуже дуже насичений враженнями день. З ранку в красі ущелини при відповідній погоді відкриється вид на семитисячник Нілгірі. На протязі шляху цього дня ми бачитимемо вершини Нілгірі з трьох сторін все ближче і проїздитимемо дуже близько біля підніжжя цієї снігової королеви. Наша дорога далі ущелиною  відкриє нам масу приголомшливих видів і незабутніх вражень.

Адже ми перетнемо Гімалайський хребет! Екстремальна гірська грунтовка, бездоріжжя і броди. Запаморочливі  види, гарантовані - водоспади, у тому числі величезний Рупсі Чаара, різноманітність природи, ущелини і грандіозна краса восьмитисячників Дхаулагірі  і Аннапурни. Дхаулагірі буде ну дуже близько до нас. Привал на видовій точці з приголомшливим оглядом Дхаулагірі і його льодовика. Грандіозна річка Калі Гандаки увесь час з нами. Споглядання так близько її величність восьмитисячної снігової королеви Дхаулагірі просто захоплює дух.

Перетинаємо Головний Гімалайський хребет по найглибшій у світі ущелині у вигляді величезної долини! Глибина близько 6 кілометрів відносно вершин сусідніх восьмитисячників. І проїдемо прямо біля підніжжя Дхаулагірі! До підніжжя гори можна дістати рукою в прямому сенсі слова! Відкривається красиве розширення долини Калі Гандаки з фантастичними пейзажами! Місцями дорога відсутня, їдемо прямо дном долини, перетинаючи багато рукавів річки вбрід. Дхаулагірі протягом дня відкривається з трьох сторін. Семитисячник Нілгірі також буде прямо перед нами. Селища, будови та люди набувають вигляду тибетських. Основна частина Гімалайського хребта залишається позаду. Природа повністю змінюється - починається Тибетське нагір'я! Фото і відеокамери знімають не зупиняючись.

Досягаємо мальовничого тибетського селища Кагбені де нас вже буде зустрічати монах тибетського буддизму з Ло Мантанга - Пунчок, Кхьенце Лама. Чудова та унікальна людина. Такі зустрічі бувають раз у житті і далеко не у всіх. Просто промінь сонця. І Пунчок буде супроводжувати нас всі наступні дні по всьому Мустангу. Вечір у спілкуванні з ченцем Пунчоком. Ніч в гестхаусі під тишу Тибетського нагір'я.

 

Кагбені - 2800 м - підйом до притулку на початку стежки на перевал Торангла до 4500 м - спуск до храмового комплексу Муктінатх  - 3800 м. Екстремальні кам'яні гірські грунтовки. І знову день переповнений враженнями від величних Гімалаїв. Основний Гімалайський хребет вже позаду. Але види гігантів Дхаулагірі і Нілгірі ще крутіше захоплюють дух.

Уранці піший похід вже в компанії з Пунчоком вуличками Тибетського Кагбені. Побуваємо в монастирі, в стародавній частині селища і відмітимо перміти  (перепустки) про в'їзд до Мустангу.

Далі наша група на мотоциклах набиратиме висоту марсіанськими пейзажами вгору до Муктінатху і вище. Тибетські пейзажі навкруги виглядають неземними. Загалом запаморочливі види знову гарантовані! Нам відкриється найкрасивіший вид на велетенську улоговину - піший перевал Торонг Ла 5450 м. Піднімемося мотоциклами до початку стежки на перевал до висоти 4300-4500 м. І зробимо привал на чай з приголомшливої видової точки на Гімалаї. На спуску в Муктінатх буде екстремальний ендуро шлях кам'яними крутими пішими стежками з перетином дуже екстремального пішохідного мосту над великою і глибокою ущелиною. Незабутні враження цього дня гарантовані.

Увечері привал в приємному, як вдома, гестхаусі у прекрасних друзів, знаменитих осіб Майтреї та Ніри. Вид на Гімалаї з готелю - прекрасний. Вечірнє спілкування до глибокої ночі під зоряним небом Гімалаїв в компанії приголомшливих людей - Пунчока, Ніри і Майтреї. Ніч в гестхаусі.

 

 

Муктінатх 3800м - перевали 4000м - Гамі 3500м. Екстремальні кам'яні гірські грунтовки. Повний вперед в Мустанг з нашим другом Пунчоком!

Починаємо рухатися територією королівства Мустанг і по Тибетському нагір'ю! Дорога складна - круті підйоми і спуски, обриви, кам'янисті осипи. Місцями кам'яна гірська дорога дуже і дуже екстремальна! Мотоцикли та наїзники навантажені максимально. Природа і види знову дуже змінюються і захоплюють дух!

Також зустрічаються явні ознаки стародавнього океанського дна. Можна знайти скам'янілих молюсків (віком всього лише 100 млн років). З перевалів у нас буде надзвичайно приголомшливі панорамні огляди Гімалаїв і Тибетського нагір'я королівства Мустанг. Масштаб і величність неземних пейзажів переповнюють свідомість.

Враження просто зашкалюють. Неможливо описати словами. Це треба пережити. Це вже дуже дикий край, цивілізація залишилася позаду. Увечері робимо привал в Тибетському селищі Гамі в самому кращому гестхаусі. З видовою точкою з даху готелю на нові пейзажі Гімалаїв. Вечеря з місцевими вже знайомими гідові жителями в древньому Тибетському будинку з антикварною крамницею. Дихання Тибетського краю відчувається і бачиться у всьому. Ніч в гестхаусі.

 

Гамі 3500 м - перевали 4000 м. - Царанг 3600 м. - Ло Мантанг 3800 м. Екстремальні кам'яні гірські грунтовки. Цей день ще більше наповнений надзвичайними приголомшливими враженнями. У тому числі кульмінаційними! Місця зустрічаються ще більше дикі. Види з перевалів просто фантастичні і захоплюють дух повністю.

Прадавні монастирі Тибетського буддизму, ченці дорослі і зовсім юні, місцеві жителі, прадавній королівський палац з найунікальнішими реліквіями, тибетські святині, найдовша буддистська молитовна стіна, неймовірно древні і чарівливі ступи. Усе це і багато що інше просто відносить нашу свідомість в інший вимір. А види гір на нашому шляху просто інопланетні. Кожен камінь на нашому шляху здається живим і дихаючим неймовірною і унікальною історією цього краю...

І ось вона кульмінація цього дня нашого мото паломництва - перевал Вітряний 4000 м. з магічним видом на місто Ло Мантанг і Тибет. Справжній незайманий Тибет. І на горизонті вже Тибетське плато. Гімалайський хребе твже далеко позаду. Попереду тільки Тибет і небо. Види залишаються у пам’яті назавжди. І ми на мотоциклах в'їжджаємо в Ло Мантанг.

Пунчок з нами поруч у цей момент і вітає нас на своїй батьківщині. Мета досягнута. Мотопілігрими в Ло Мантанзі. Ніч в шикарному королівському палаці, готелі найвищого рівня в Ло Мантанзі і усьому Мустанзі. Повний релакс і відпочинок.

 

Ло Мантанг - 3800 м. над рівнем моря. Піший день екскурсій унікальним Ло Мантангом. І день відпочинку для наших сталевих коней. Відвідаємо у супроводі Пунчока його рідний монастир і інші монастирі тибетського буддизму в Ло Мантанзі.

Це приголомшливий момент і враження на все життя. Справжні незаймані монастирі Тибетського буддизму. Які відносять нас на багато століть назад, в глибини всесвіту і нашої свідомості. Екскурсії вулицями Ло Мантангу серед життя і побуту тибетців.

Вечір та вечеря в компанії Пунчока і місцевих тибетських жителів. Можливість придбати унікальні тибетські речі, амулети, ліки і тому подібне. Як і всі попередні дні фото і відеокамери завантажені максимально унікальними кадрами зйомки.

Ло Мантанг 3800 - Тибетське плато близько 5000м, кордон Непалу з Китаєм - селище Чосер - Ло Мантанг 3800 м. Екстремальні кам'яні гірські грунтовки. Мото Пілігрими знову сідлають сталевих коней і прямують до найдальшої  і найвищої точки нашого мото паломництва - Тибетське плато. З Ло Мантангу найкрасивішою долиню з неземними пейзажами ми піднімемося вгору ще на кілометр. Перед виїздом на плато види з серпантину просто гігантського масштабу на Гімалаї і Тибетський край. Огляд хребта - декілька сотень кілометрів. Хочеться просто зупинити час і споглядати цю божественну картину.

І ось кульмінаційний момент - ми на Тибетському плато. Далі тільки небо і всесвіт... види - просто фантастичні. Стан свідомості - словами не висловити. Просто відчувається подих планети і світу... в минулому, сьогоденні і майбутньому...

І в такому місці та при таких враженнях наш друг Пунчок зробить древній тибетський обряд. І ми візьмемо участь в цьому містичному обряді. Враження на все життя знову гарантовані. Гімалаї і цей Тибетський край назавжди залишаться з нами.

На зворотному шляху відвідаємо селище Чосер з монастирем і школою молодих ченців. І піднімемося в прадавній рукотворний багатоповерховий комплекс печер віком 2800 років! Вечір в Ломантанзі. Ніч в шикарному королівському палаці, готелі найвищого рівня в Ломантангу  і всьому Мустангу. Повний релакс і відпочинок.

Ло Мантанг 3800 м. - табір пастухів яків 4300 м. - Небесне поховання - руїни старого замку - 4500 м. - Ло Мантанг 3800 м. Екстремальні кам'яні гірські грунтовки. Ще один день життя ми проведемо в цьому унікальному і неповторному краї в сідлі наших сталевих коней. І відвідаємо приголомшливо цікаве місце - табір пастухів яків.

Шлях до табору дуже пересіченою дикою гірською місцевістю. Ознаки цивілізації ще більше розчиняються там де живуть яки. Ми потрапимо в унікальне місце. Будемо контактувати дуже близько з яками, з цими великими віковими трудівниками високогірного краю. І спілкуватися з сім'єю пастухів. Побуваємо в наметі де проходить все життя цих надзвичайно загартованих людей. Які живуть в таких найсуворіших умовах побуту, клімату і праці, але при цьому з щирою посмішкою на обличчі. І завжди раді таким рідкісним дивакав мандрівникам, які до них добираються. Ми зробимо привал прямо всередині намету, житла цих пастухів. Пунчок допоможе нам спілкуватися з ними тибетською мовою. І нас пригостять справжнім тибетським чаєм, молочними продуктами та м'ясом яка.

І при сильному везінні можна ще обзавестися унікальними і неповторними подарунками з табору пастухів яків.

Ло Мантанг 3800 м. - первали 4000 м. - Муктінатх 3800 м. Екстремальні кам'яні гірські грунтовки. Мото Пілігрими залишають приголомшливий край. Прощання з нашим другом Пунчоком. Від нього не хочеться їхати, він дуже світла, добра, містична і благодатна людина, чернець і лама.

Повертаємося назад тим  же шляхом. Але види і враження нові - так тепер ми споглядаємо очима те, що до цього залишалося у нас за спинами. І в різний час при різній освітленості сонця Гімалаї дарують різні картини. На перевалах робимо зупинки для споглядання його величності Гімалаїв. Природа цього краю продовжує нам дарувати картини найкращого  художника - природи.

До вечора приїдемо в уже нам знайомий і улюблений домашній гестхауз наших друзів Майтреї і Ніри в Муктінатх. Вечір в спілкуванні з друзями про все пройдене і пережите. Ніч в гестхаусі.

Муктінатх 3800 м. - масив Дхаулагірі - Калопані 2300 м. Кам'яні гірські грунтовки. З ранку відвідаємо знаменитий комплекс містичний Муктінатх. І пройдемо під 108 святими джерелами. Також побуваємо біля величезної статуї Будди, який споглядає світ, людей і Гімалаї. Види знову чудові.

І знову в дорогу перетинати Гімалайський хребет. Знову величезне розмаїття природи - від пустельного інопланетного пейзажу високогір'я Тибетського краю до хвойних лісів передгір'їв Гімалаїв з південного боку хребта. Частину шляху проїдемо новою дорогою автентичними не туристичними селищами і хвойними лісами з новими видами красот цих гір і перетинаючи на мотоциклах пішохідні мости над уже добре нам знайомою річкою Калі Гандаки. І ввечері привал в селищі з якого відкривається приголомшливий вид двох Гімалайських восьмитисячних  королев - Дхаулагірі 8167 м. І Аннапурна 8091 м.

Вечірні види цих вершин знову нас вражають в саме серце. Ніч в гестхаусі.

Калопані 2300 м. - Покхара 800 м. Грунтовка/асфальт. Останній день мото паломників на сталевих конях. І знову з ранку божественні види цих скам'янілих богинь - Дхаулагірі і Аннапурна. З даху готелю знову не хочеться йти від споглядання картин Реріха наживо.

Спускаємося зі схилів основного Гімалайського хребта вниз в тропічні передгір'я. Друга половина дня вже асфальтом приведе нас в Покхару мальовничою дорогою. Мото фініш. Шалено приголомшливий свідомість, душу і серце момент. Мото паломництво в одне з найбільш унікальних і неповторних місць нашої планети закінчилося.

Розлучаємося з прекрасними і вірними сталевими кіньми, нашими мотоциклами. Адже ці механічні організми допомогли нам відвідати такий край і пережили разом з нами стільки всього. Ми придбали незабутні враження на все життя. Вечір в Покхарі і прощальна вечеря з нашими супроводжуючими непальцями, які були весь час з нами поруч і багато допомагали нам. Ніч в готелі.

Вільний день релаксу та відпочинку в приємному тропічному Покхарі. Або запасний день перший. Так як гори є гори. Ми їдемо найскладнішими гірськими краями  і можлива затримка в горах через зсуви, обвали, непрохідні броди, відсутність дороги і т.п. і т.д. І якщо погода дозволить - то знову захоплюємось панорамним видом на його величність Гімалайський хребет. В рамках програми відвідаємо відмінний і дуже цікавий гірський музей. Присвячений Гімалаям, їх народам, культурі, природі і їх підкорювачам - альпіністам.

Також можна додатково політати на параплані, мотодельтаплані і малому літаку над Покхара і ближче до Гімалайського хребту. Це нові відчуття після пережитого на колесах. Вечір на березі озера. Ніч в готелі.

Переліт Покхара - Катманду. Або запасний другий день. Нові види та захоплюючі враження від польоту на маленькому місцевому літаку. Політ вздовж Гімалайського хребта.

У Катманду у нас залишиться час теж на додаткові розваги за допомогою в організації - як то політ до Евересту, стрибок банджі другий за висотою в світі і т.п. Або, це частіше вибирають вже наповнені по вінця супер враженнями учасники, шопінг сувенірними магазинами Тамела.  Вечір в Тамелі. Ніч в готелі.

Виліт додому. Ви це зробили. Частинку Гімалаїв і Тибету ви забираєте назавжди з собою у вашій свідомості, душі і серці ...

HONDA CRF 250 L

05

Останні публікації

Вступне слово від авторів пригодницьких мото турів

Вступне слово від авторів пригодницьких мото турів

01 Про автора Віталія Цалікова Дніпро, Україна Читати…

Iнтерактивна карту світу для планування подорожей за кордон під час пандемії COVID-19

Iнтерактивна карту світу для планування подорожей за кордон під час пандемії COVID-19

01 Про автора Віталія Цалікова Дніпро, Україна Читати…

Мототур в Гімалаї, Тибетське нагір’я: загублене королівство Верхній Мустанг

Мототур в Гімалаї, Тибетське нагір’я: загублене королівство Верхній Мустанг

01 Про автора Віталія Цалікова Дніпро, Україна Читати…

Мото екіпірування та туристичне спорядження

Moto Pilgrims Adventours